متولدین دی ماه چه خصوصیاتی دارند؟

چهار فصل کاملا متفاوت که در دل خود ۱۲ ماه متفاوت‌تر را جای داده است!

دوازده ماهی که برخی افراد بر متفاوت بودن خصوصیات اخلاقی متولدینش معتقند و برخی خیر.

از نظر بسیاری از افراد هر کدام از متولدین ماه‌های مختلف خصوصیات اخلاقی و رفتاری متفاوتی دارند که آن‌ها را از هم مجزا می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا در این مطلب اشاره‌ای کوتاه به خصوصیات اخلاقی متولدین دی ماه داشته باشد، پس با ما همراه باشید.

 

دی ماهی ها!

عجله‌ای در عشق ندارد.

نه به سرعت عاشق می‌شود، نه به سادگی راز دل خود را می‌گوید.

 

او همواره در حرکت است، ولی نمی‌داند چرا. فقط می‌داند باید موفق شود.

سر قول خود به دی ماهی‌ها بمانید؛ متولدین دی ماه برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود در زندگی، ابتدا، باید فکر و ذهن شان را سروسامان دهند تا توجه و حواس شان روی موضوع خاصی متمرکز شود.

آن‌ها خواهان دریافت هدیه هستند، ولی تنها از گرفتن کادو‌های گران قیمت به وجد می‌آیند؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی اعصابشان را تحت فشار نگذارید، چون بسیار خشمگین و بدخلق می‌شوند و طغیان‌های عصبانیت شان غیرقابل کنترل است.

مشخصات کلی متولدین دی ماه

دارای شخصیّت عالی، خیلی لایق و کاردان، بهترین رئیس، انتقامجوی شدید، ساده پوش و بی آلایش، محتاط، آرام و صبور، مرد عمل، مقتدر، پر تحمّل، جدّی و جاه طلب، فعّال و کوشا، واقع بین، سرکش، پول دوست، بیهوده انرژی تلف نمی‌کند، از تجربیّات خود و دیگران به خوبی استفاده می‌کند، با شرف و با وجدان، تمیز، خودکفا و سودجو، دارای حس مسئولیّت زیاد، دشمن ولخرجی و اسراف، حسابگر، مخالف تجمّلات، صاحب شأن و مقام، سازمان دهنده خوب، تقریباْ سیاستمدار، کوشا و مطمئن و خونسرد، تودار، مالک همسر خود، حسود و بدبین، متنفّر از طلاق، دارای عدم اعتماد به نفس کافی، قدرت طلب، خانواده دوست، خشک، ولی مهربان، خشن، دارای زبان نیش دار، شاد و با نشاط، دارای باطن خروشان، غیر قابل گذشت، قدر شناس، گاهی اوقات خجالتی، باانضباط، بد اخم و بد عنق، دارای حافظ ه. قوی، زود سر کار می‌آید و دیر می‌رود، از تنبلی بیزار است، اهل دکتر و دارو، خونسرد و مداوم، ثابت قدم، خودکار، مذهبی، شنونده خوب و گاهی اوقات لجباز.

 

خصوصیات اخلاقی مرد متولد دی ماه

قدرت طلب، خانواده دوست، خوددار و سرد، در عرصه عشق کم حرف و کم تظاهر، پدری جدی و خشک، اما مهربان و دلسوز. مقام را به ثروت ترجیح می‌دهد.

در جوانی بسیار جدی است، ولی به تدریج که پا به سن می‌گذارد نرم می‌شود.

ابراز عشق و علاقه را باید به وی یاد بدهید.

مرد این ماه هرگز از روی هوس ازدواج نمی‌کند.

 

متولدین این ماه عموماً افرادی گندگون با قدی متوسط، چرب زبان، غیور، عجول و خود بزرگ بین هستند. نقطع ضعف آن‌ها این است که دهن بین و زود تأثیر بوده و در مقابل مهربانی و عطوفت دیگران زود تسلیم هستند. آنان انتقاد کننده، اما امتقادپذیر نیستند. در عین حال برخی از آنان سخنور و صاحب فضل و هنر هستند.

 

از لحاظ شغلی، صنعت کشاورزی و دامداری با اینان سازگار است. این افراد اغلب از فرزندان خود نفع می‎برند.

متولدین این ماه اغلب بیماریشان از سردی و خشکی و درد شکم و درد کمر است.

هلیله زرد و رازیانه همراه با عسل به صورت معجون برای آنان مفید می ‎باشد.

این افراد هرگاه از سن سه سالگی ودو خطر بگذرند، به عمر طبیعی و طولانی خواهند رسد.

انگشتر یاقوت برای آنان خوش یمن و سازگار است.

 

خصوصیات اخلاقی زن متولد دی ماه

جاه طلب، کد بانو، منظم، کمی لجباز و زود رنج، همیشه آراسته و خوش لباس، هدف نهائی او همیشه تامین زندگی، جلب احترام و کسب اقتدار و برخورداری از موقعیت‌های چشمگیر است. از نظر اجتماعی فوق العاده مبادی آداب و با نزاکت است.

زنان متولد این ماه عموماً خوشرو، خوش بیان، با حیا، هنردوست و بعضاً هنمند بوده واغلب در رفاه و آسایش خواهند بود.

 

متولدین این ماه باید از غیبت و قسم دروغ دوری کنند وگرنه ا. مشکل بزرگی مواجه می‎شوند. اگر مایلند از محبت و توجه دیگران برخوردار شوند، باید به آنان محبت کنند.

سه خطر زندگی اغلب این افراد را تهدید می‎کند که یکی از آن‌ها یک بیماری سخت می‎باشد. پس بایستی مراقب سلامت خود باشند.

اگر همواره به یاد خدا باشند و به او توکل کنند، می‎توانند از این خطرات عبور کنند. لباس‎های آبی و سبز برای این افراد مناسب خواهد بود.

ماده

شما از گروه خاک، انسانی منطقی می‌باشید که ارزش ماده را به خوبی می‌دانید. و نیز اطلاع دارید که برای دست یافتن به راحتی و خواسته‌های خود در زندگی وجود ماده ضروری می‌باشد. و برای تحقق آرزوهای خود، پول نیاز دارید. شما خسیس و ناخن خشک نیستید، اما به خوبی درک می‌کنید که نباید پول را بیهوده خرج کرد. و این پول را شما خودتان به دست می‌آورید. در میان متولدین دوازده ماه سال، انسان‌هایی که بهترین راه کسب درآمد را می‌دانند، متولدین دی ماه می‌باشند. «ساتورن» به انسان نیروی طراحی و نقشه، فوق العاده‌ای می‌دهد. که این نقشه و طرح‌ها خیلی کامل‌تر از طرح‌های متولدین ماه‌های دیگر می‌باشد. زیرا ستاره دیسیپلین به شما نیروی نکته سنجی و بررسی طرح کلی را داده است.

فرصت‌ها

بعد از تکمیل، طرح و نقشه کامل و بی‌نقص خود، زمان به دست آوردن فرصت‌ها خواهد بود. شاید از به دست نیاوردن فرصتی خوب در طول عمر خود، شکوه نمایید، هرگز تصور درستی نیست هر انسانی در طول عمر خود فرصت‌های زیادی به دست می‌آورد. مسئله اساسی یادگیری به موقع فرصت‌ها و استفاده به جای آن‌ها می‌باشد.

کار و فعالیت

انسان‌های متولدین دی ماه پرکار هستند. انسان تنبل متولد دی ماه، به ندرت دیده می‌شود. و اگر چنین باشد حتمآ در لحظه تولد وی، ستاره دیگری تأثیر گذاشته است. شما انسانی پرکار و صبور هستید که در برابر سختی‌ها مقاومت کرده و هرگز عقب نشینی نکرده، بلکه ایستاده می‌اندیشید و سپس راه حل مشکل را پیدا می‌کنید. مجادله و کوشش شما را خسته نمی‌کند، بلکه موجب شادی و سرزنده بودن شما می‌شود. شما نیروی اراده و مدیریتی دارید که انسان‌های کمی، صاحب آن نیرو می‌باشند. یعنی نه تنها کاری را طراحی کرده و انجام می‌دهید، بلکه شرایط را کنترل کرده و انسان‌ها را تحت اداره خود قرار می‌دهید.

احساسات

شما وابسته آداب و سنن، بسیار محافظه کار، صادق، وابسته به دوستان و نزدیکان و خانواده خود بوده و صبور و لجوج و مصر و بسیار شکاک هستید. و هرگز کاری را که انجام شده و یا اتفاقی که افتاده فراموش نمی‌کنید. صبوری و شکیبایی شما در زمینه کاری بسیار پرارزش می‌باشد، اما شک و تردید زیاد و لجاجت، گاهی به نفع شما نمی‌باشد. ستاره شما «ساتورن» که تمثیل کننده دیسیپلین می‌باشد، موجبات پیشرفت زیاد شما را در زندگی فراهم می‌کند. و نیز این ستاره در این مورد اصرار خواهد کرد. شما تحت نفوذ و اداره «ساتورن» می‌باشید و این ستاره می‌خواهد که انسان‌های تحت حمایت او، پیشرفت کرده، معروف شده و به شهرت جهانی دست یابند.

برتری

شما به دلیل تأثیر ستاره ساتورن به برتری اهمیت خاصی می‌دهید و شیفته انسانهای بر‌تر اجتماع هستید. عقل پرکاری دارید و می‌توانید تحصیلات عالیه داشته باشید، اما اگر هم چنین امکانی نداشته باشید، خودتان مطالعه کرده و آموزش می‌بینید و موضوعی را بهتر از هر کسی یاد می‌گیرید. اگر جایی، راجع به موضوع مورد علاقه شما که اطلاعات اندکی در مورد آن دارید، بحث و گفتگویی باشد، به دقت گوش داده و به همین جهت فرهنگ بالایی دارید. در سایه «ساتورن» در تمامی رشته‌ها، انسان‌های موفق دی ماه، وجود دارد. «الویس پرسیلی» خواننده پاپ که درهای تازه‌ای به روی دنیای موسیقی باز کرد و بیست سال شهرت خود را حفظ کرد، متولد دی ماه بود. در آن سال‌ها خوانندگان زیادی پا به عرصه موسیقی گذاشته و شما نیز نام آنان را شنیده‌اید، اما خیلی زود، شهرت آنان از بین رفت، فقط «الویس» موفق شد که شهرت خود را تا آخر عمر حفظ نماید.

دوستی‌ها

شما به دوستی اهمیت زیادی داده و در این مورد بسیار دقیق و انتخابگر هستید. چون به احساسات خود واقف هستید و نمی‌خواهید که احساساتتان جریحه دار شود، به ندرت و مشکل، با کسی صمیمی می‌شوید. دیگران تصور می‌کنند که شما اخمو و جدی هستید و از رفاقت و دوستی زیاد خشنود نمی‌شوید، در حالی که واقعیت ندارد، شما آرزو دارید که طرف مقابل، شما و احساسات شما را به خوبی درک کرده و مورد پسند دیگران بوده و محبوب و مورد اطمینان و اعتماد باشید، اما همیشه ترس از شکست و شک و تردید شما، مانعی برای رفاقت و دوستی می‌باشد. در واقع، تمثیل کننده دیسیپلین، «ساتورن» به شما شعف و رحمت نمی‌دهد. اگر اطرافیان از شما در مورد مسائل کاری انتظاراتی داشته باشند، بهتر و صحیح‌تر است. اما ماه تولد شما به اندازه ماده، احساسات را نیز تمثیل می‌کند. و دم ماهی برج بز نیز آشکارکننده این احساسات شما می‌باشد. نمی‌توان گفت که دوستان زیادی دارید، اما در مورد دوستان خود، از هیچ نوع فداکاری و ایثار، دریغ نمی‌کنید.

شادی

افرادی که با شما روبرو می‌شوند، تصور می‌کنند که شما نمی‌توانید شاد باشید. زیرا شما بسیار جدی و فعال بوده و راجع به کارهای مهم فکر کرده و مسئولیت زیادی قبول می‌کنید. به عبارت دیگر، افرادی که‌شناختی از شما ندارند، چنین تصوری در مورد شما دارند. زیرا در اصل شما، انسانی شیرین و شاد ودلنشین هستید، اما این خصوصیات خود را به راحتی آشکار نمی‌کنید. افراد دیگر، به هیچ وجه، دوست ندارند که مردم از آن‌ها انتقاد کرده و یا سرزنش کنند. اما شما چون انسانی صبور و دقیق هستید، حتی اگر از صحبت دیگران خشنود نباشید، به انتقاد آن‌ها گوش داده و اگر حتی داشته باشند و یا دوست شما باشد، سخنانش را قبول می‌کنید.

استخوان‌ها و دندان‌ها

ستاره شما «ساتورن» استخوان و دندان‌ها را تمثیل می‌کند. ماه تولد شما، زانو‌ها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. اگر در لحظه تولد تأثیر قوی ستاره دیگری وجود نداشته باشد، سیستم استخوانی انسان‌های متولد دی ماه، فوق العاده است. یعنی اندامشان بسیار، خوش فرم می‌باشد. زیبایی و خوش فرمی اندام «مارکلین» که گذشت سال‌ها هم، اثری در آن نداشته است، زبانزد مردم می‌باشد. به علاوه در سایه سیستم استخوانی خود، بسیار فنوژنیک هستید. اما باید هم در مورد استخوان و هم دندان خود، بسیار دقیق باشید. ساتورن که شما را تحت تأثیر خود دارد، و شما باید به استخوان‌ها و دندان‌های خود، خوب برسید.

محبت

شما در مورد ابراز محبت، خجالتی، مشکوک و بی‌دقت هستید. در واقع انسانی هستید که دوست داشتن و عشق ورزیدن و خوشبخت کردن کسی را که دل به او بسته‌اید، خوب می‌دانید. اما این خصوصیات بر‌تر خود را به سختی آشکار می‌کنید. شما اگر تحت فشار قرار گیرید، مشکوک می‌شوید. اما اگر طرف مقابل صبور بوده و انتظار علاقه و توجه را از سوی شما، داشته باشد، در این صورت نیز، تأمل کنید. تن‌ها، انسانی که شما را خوب درک کند و احساسات قوی داشته و عاقل باشد، راه حل این مشکل را پیدا می‌کند.

سر‌شناسان متولد دی ماه

متولد دی ماه مدر سایه عقل، نیروی طراحی، پرکاری و مهارت خود، کمابیش در تمامی رشته‌ها، شهرت یافته است.

خصوصیات کلی دی ماهی ها به اختصار

شخصیت خیلی عالی دارند ، لایق و کاردان ، رئیسی خوب ، انتقام جویی شدید ، بی آلایش و ساده پوش ، آرام ، صبور ، محتاط ، مرد عمل ، دارای تحمل زیاد ، مقتدر ، جاه طلب ، جدی ، کوشا ، فعال ، سرکش ، واقع بین ، پول دوست ، بیهوده انرژی خود را تلف نمی کنند ، از تجربه های خود و دیگران به خوبی استفاده می کنند ، با وجدان و با شرف ، سودجو ، خودکفا ، تمیز ، حس مسئولیت زیادی دارند ، دشمن ولخرجی و اسراف می باشند ، حسابگر ، با تجملات مخالف هستند ، صاحب مقام و شان ، سازمان هنده ای خوب ، سیاستمدار ، کوشا ، مطمئن ، خونسرد ، تودار ، مالک همسر خویش ، بدبین و حسود ، متنفر از طلاق گرفتن ، عدم اعتماد به نفس کافی ، خانواده دوست ، قدرت طلب ، خشک ولی مهربان ، خشن ، زبان نیش داری دارد ، شاد ، بانشاط ، باطنی خروشان دارد ، غیر قابل گذشت ، قدرشناس ، اغلب اوقات خجالتی ، بد اخم و بد عنق ، دارای نظم و انضباط ، حافظه قوی دارد ، زود سرکارش می آید و دیر می رود ، متنفر از تنبلی ، اهل دارو و دکتر ، مداوم و خونسرد ، ثابت قدم ، مذهبی ، خودکار ، شنونده ای خوب ، گاهی اوقات لجباز.

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.