بررسی تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم در هفته چهارم آذر ماه 1401

هفته گذشته بر اساس اعلام اداره آمار کار ایالات متحده، قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال به شدت رشد شده است.
به گزارش واقعیت مجازی به نقل از سایت یوتودِی، با این حال، پس از نشست کمیته بازار آزاد فدرال و توافق بر سر تداوم افزایش نرخ بهره تا دستیابی به تورم ۲ درصدی، قیمت ارزهای دیجیتال بار دیگر کاهش یافت و رمزارزهای برتر این هفته را هم با یک روند نزولی آغاز کردند.
در ادامه، به بررسی نمودار قیمتی دو رمزارز برتر بازار، یعنی بیت کوین و اتریوم می‌پردازیم.

بیت کوین

داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته، ۱٫۹ درصد و در مقایسه با یک هفته گذشته، ۲٫۵ درصد کاهش یافته است.

نمودار کندل روزانه BTC/USD.

همان‌طور که در نمودار روزانه بیت کوین مشاهده می‌شود، قیمت این ارز دیجیتال پس از شکست کاذب مقاومت ۱۸،۱۵۷ دلاری، بار دیگر به وسط کانال بازگشته است. در حال حاضر، خرس‌ها دوباره کنترل بازار را به دست گرفته‌اند؛ زیرا گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از سطح ۱۸ هزار دلار حفظ کنند.

اگر افت اخیر قیمت بیت کوین تا مرز ۱۶ هزار دلار ادامه داشته باشد، احتمال زیادی برای آزمایش دوباره حمایت ۱۵،۶۳۲ دلاری وجود دارد.

بیت کوین در زمان نگارش این خبر، در محدوده قیمتی ۱۶،۷۱۰ دلار معامله می‌شود.

اتریوم

اتریوم در مقایسه با بیت کوین، ارزش بیشتری را از دست داده است. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته، ۲٫۸ درصد و در مقایسه با یک هفته گذشته، نزدیک به ۷ درصد کاهش یافته است.

نمودار کندل روزانه ETH/USD.

با توجه به نمودار بالا، قیمت اتریوم در حال حاضر به حمایت کانال نزدیک‌تر است تا به مقاومت آن. قیمت این ارز دیجیتال بسیار دورتر از سطح ۱،۳۰۰ دلار قرار دارد و به همین دلیل، معامله‌گران می‌توانند انتظار آزمایش دوباره سطح ۱،۱۰۰ دلار را در عرض چند روز داشته باشند.

در زمان نگارش این خبر، اتریوم در محدوده قیمتی ۱،۱۸۰ دلار معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.