در سال 2023 کاردانو بخریم یا نخریم؟

خرید کاردانو در بازار ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۳ نزولی به نظر می آید. و برای خرید کاردانو بهتر است که صبر کنید.
به گزارش واقعیت مجازی، سال ۲۰۲۲ سال سختی برای سرمایه گذاران کریپتو بوده است. اکثر رمزارزها از ابتدای سال به طور متوسط ​​حدود ۶۰ درصد سقوط کرده‌اند. کاردانو به طور خاص از ابتدای سال حدود ۷۷ درصد کاهش یافته است. ADA از بالاترین سطح تاریخی خود سقوط کرد و به قیمت فعلی در زیر سطح ۰.۳ دلار رسیده است. با وجود اینکه این محدوده قیمتی یک سطح حمایتی بسیار قوی برای ADA بود، اما شکسته شد و قیمت به زیر آن نفوذ کرد.

ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یک ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ توسط شرکتی به نام Input Output Hong Kong (IOHK) ایجاد شد. این پروژه یک پلتفرم غیرمتمرکز است که بر روی یک فناوری بلاکچین به نام “اوروبوروس” (Ouroboros) ساخته شده است که یک الگوریتم اثبات سهام است و امکان تراکنش‌های کارآمدتر و ایمن‌تر را فراهم می‌کند.

کاردانو از این نظر منحصر به فرد است که اولین ارز دیجیتالی است که بر اساس یک فلسفه علمی و با رویکرد تحقیق اولیه ساخته شده است. این امر بدان معنی است که توسعه پلتفرم توسط تیمی از محققان و مهندسان هدایت می‌شود که از یک فرآیند دقیق و بررسی شده برای اطمینان از امنیت و قابلیت اطمینان سیستم استفاده می‌کنند.

آیا بلاکچین کاردانو واقعاً کارایی دارد؟

ارز دیجیتال

یکی از ویژگی‌های کلیدی کاردانو، مقیاس پذیری آن است. این پلتفرم به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند حجم زیادی از تراکنش‌ها را انجام دهد و آن را برای استفاده در مشاغل و سازمان‌ها و همچنین افراد مناسب می‌سازد. علاوه بر این، کاردانو از یک زبان برنامه نویسی منحصر به فرد “plutus” استفاده می‌کند که به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد، خود اجرایی داشته باشند، یعنی شرایط توافق بین خریدار و فروشنده مستقیماً در خطوط کد نوشته می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کاردانو، تمرکز آن بر پایداری است. الگوریتم اثبات سهام که توسط این پلتفرم استفاده می‌شود، کاربران را ملزم می‌کند که توکن‌های خود را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها به اشتراک بگذارند که به کاهش مصرف انرژی در مقایسه با الگوریتم‌های اثبات کار مورد استفاده توسط سایر ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.

چرا قیمت کاردانو کاهش یافته است؟

عوامل زیادی وجود دارد که روی قیمت هر ارز دیجیتال از جمله؛ کاردانو تاثیر می‌گذارند:

تقاضای بازار: ارزش یک ارز دیجیتال در نهایت توسط تقاضای بازار برای آن تعیین می‌شود. اگر علاقه‌ای به یک ارز دیجیتال خاص وجود نداشته باشد، یا اگر تعداد فروشندگان بیشتر از خریداران باشد، ممکن است قیمت کاهش یابد.

اخبار و رویدادها: اخبار و رویدادها مانند تحولات نظارتی یا نقض امنیت نیز می‌توانند بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، اگر یک خبر منفی در مورد یک ارز دیجیتال خاص وجود داشته باشد، ممکن است باعث شود مردم اعتماد خود را نسبت به آن از دست دهند و دارایی‌ خود را بفروشند که این امر می‌تواند قیمت را کاهش دهد.

ارز دیجیتال

رقابت از دیگر ارزهای دیجیتال: افزایش تعداد ارزهای دیجیتالی که به عنوان رقیب وارد بازار می‌شوند نیز می‌تواند بر قیمت ارز دیجیتال موجود تأثیر منفی بگذارد. با در دسترس قرار گرفتن گزینه‌های بیشتر و امکانات پیشرفته‌تر، ممکن است برای یک ارز دیجیتال خاص برجسته شدن و حفظ ارزش خود دشوارتر شود.

فعالیت‌های کلاهبرداری: متأسفانه بازار ارزهای دیجیتال نیز گرفتار کلاهبرداری و این دسته فعالیت‌ها شده است که می‌تواند بر قیمت ارزهای دیجیتال قانونی تأثیر منفی بگذارد. به عنوان مثال، اگر یک پروژه ارز دیجیتال کلاهبرداری شود، ممکن است باعث شود مردم اعتماد خود را به کل بازار از دست بدهند و دارایی‌های خود را بفروشند که منجر به کاهش قیمت شود.

ارز دیجیتال

کاردانو تحت تأثیر اکثر موارد بالا قرار دارد. سرمایه گذاران ADA را در حالی که بازار نزولی ارزهای دیجیتال از اکتبر ۲۰۲۱ شروع شد، فروختند. علاوه بر این، اخبار و رویدادهای کلان مانند؛ جنگ در اوکراین و وضعیت بد اقتصادی در اتحادیه اروپا و سایر نقاط جهان، مطلوب نبودند. رقابت سختی از سوی دیگر پروژه‌های کریپتو مانند پالیگان و یا سولانا وجود دارد که در حال حاضر توسط بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی استفاده می‌شوند. در نهایت، سقوط FTX شدت احساسات منفی در بازار کریپتو را بیشتر کرد که به نوبه خود بر قیمت‌ ADA تأثیر گذاشت.

پیش بینی قیمت کاردانو؛ آیا امروز باید کاردانو بخرید؟

قیمت فعلی کاردانو یک فرصت عالی برای خرید است. در نمودار زیر، می‌بینیم که کاردانو به سطح حمایتی ۰.۳ دلار رسیده است و آن را به سمت پایین شکسته است. بنابراین، پویایی بازار فعلی ارزهای دیجیتال همچنان نزولی به نظر می‌رسد. این ممکن است باعث شود که قیمت ADA بیشتر سقوط کند و به سمت سطح قیمتی در محدوده حمایت روانی بعدی یعنی قیمت۲۰ سنت کاهش یابد.

ارز دیجیتال

نمودار روزانه ADA/USD که روند نزول ADA را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، در صورتی که کل بازار کریپتو صعودی شود، کاردانو می‌تواند افزایش یابد. در نظر داشته باشید که ماه دسامبر برای کریپتوها همیشه نزولی بوده است. بنابراین طبق گفته برخی تحلیلگران، می‌توان نتیجه که بهتر است از خرید کاردانو قبل از شروع سال جدید صبر کنید، به احتمال زیاد تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ نیاز باشد که منتظر صعودی شدن دوباره کاردانو باشید.

منبع: اقتصادآنلاین

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.