قیمت بیت کوین چقدر می تواند بالا برود؟

بیت کوین که در سال 2009 در دسترس عموم قرار گرفت، محبوبیت خود را در حدود سال 2010 آغاز کرد، زمانی که قیمت یک توکن از کسری از یک دلار به 0.09 دلار افزایش یافت. از آن زمان، قیمت آن ده ها هزار دلار افزایش یافته است و گاهی اوقات هزاران دلار در عرض چند روز افزایش یا کاهش یافته است.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا بیت کوین چنین سابقه قیمتی نوسانی دارد. درک عواملی که بر قیمت آن در بازار تأثیر می گذارد می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا در آن سرمایه گذاری کنید، آن را معامله کنید یا به تماشای تحولات آن ادامه دهید.

عرضه و تقاضای بیت کوین

عرضه و تقاضا بیش از هر عامل دیگری بر قیمت اکثر کالاها تأثیر می گذارد. ارزش بازار بیت کوین در درجه اول تحت تأثیر تعداد سکه هایی است که در گردش هستند و مردم چقدر مایل به پرداخت هستند. براساس طراحی، ارز دیجیتال به 21 میلیون سکه محدود می شود، هرچه عرضه در گردش به این حد نزدیک شود، احتمالاً قیمت های بالاتری افزایش می یابد.

پیش بینی اینکه با رسیدن به حد مجاز چه اتفاقی برای قیمت ها می افتد دشوار است. دیگر هیچ سودی از استخراج بیت کوین وجود نخواهد داشت. از آنجایی که بازیگران مالی بزرگ برای مالکیت در یک محیط کاهش عرضه رقابت می کنند، قیمت بیت کوین احتمالا در پاسخ به هر اقدامی که انجام می دهند، نوسان خواهد کرد.

اقدامات سرمایه گذار بیت کوین

به عنوان محبوب ترین ارز دیجیتال، تقاضای بیت کوین افزایش می یابد زیرا عرضه محدودتر می شود. سرمایه‌گذاران بلندمدت و ثروتمند بیت‌کوین‌های خود را نگه می‌دارند و از آن‌هایی که دارایی‌های کمتری دارند، جلوگیری می‌کنند. بر اساس گزارش دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، یک سوم کل بیت کوین ها در اختیار 10000 سرمایه گذار برتر در پایان سال 2020 بود.

کارگزاران و سایر مؤسسات مالی به شدت در تلاش هستند تا تأییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برای اوراق بهادار با پشتوانه بیت کوین دریافت کنند با طراحی اوراق بهادار بیشتر، تعداد آنها توسط مؤسسات و سرمایه گذاران بزرگ افزایش خواهد یافت.

بیت کوین هنوز در مراحل اولیه است

طلا به عنوان وسیله مبادله برای مدت بسیار طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. به این ترتیب، تا آنجایی که قیمت، تقاضا و عرضه وجود دارد، یک کالای با ثبات معقول است. به همین ترتیب، ارز فیات مدتی است که وجود داشته است در حالی که نرخ مبادله بین کشورها در نوسان است و تا حدودی نوسان است، ارزش آنها تا حدی قابل پیش بینی است که بر اساس کشور صادرکننده و شرایط اقتصادی آن مواجه است.

بیت کوین تنها مدت کوتاهی است که وجود داشته است – هنوز در مرحله کشف قیمت است. این بدان معناست که قیمت‌ها همچنان که سرمایه‌گذاران، کاربران و دولت‌ها با مشکلات و نگرانی‌های رو به رشد اولیه کار می‌کنند تا زمانی که قیمت‌ها تثبیت شود اگر بتوان به یک نقطه باثبات رسید، به تغییر ادامه خواهد داد.

چرا BTC اینقدر نوسان دارد؟

قیمت بیت کوین در نوسان است زیرا تحت تأثیر عرضه و تقاضا، احساسات سرمایه گذاران و کاربران، مقررات دولتی و تبلیغات رسانه ای قرار دارد. همه این عوامل برای ایجاد نوسان قیمت با هم کار می کنند.

به ندرت پیش می آید که اخبار ارزهای دیجیتال را تماشا کنید و نظر سرمایه گذار یا طرفداران را در مورد افزایش قیمت بیت کوین نبینید. متأسفانه، مشخص نیست که قیمت این ارز دیجیتال چقدر بالا یا پایین خواهد رفت.

آیا خرید بیت کوین بی خطر است؟

می‌توانید بیت‌کوین را در صرافی‌های ارز دیجیتال مورد تایید دولت مانند کوین‌بیس خریداری کنید. اگر به دنبال استفاده از بیت کوین برای حفظ سرمایه یا رشد دارایی های خود هستید، قیمت آن بسیار نوسان است – هیچ تضمینی وجود ندارد که بازدهی را مشاهده کنید. شما به همان اندازه احتمال دارد که هر چیزی را که سرمایه گذاری می کنید از دست بدهید.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه ای از طرف Investopedia یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کرد. Investopedia هیچ گونه تضمین یا ضمانتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود در اینجا نمی دهد. از تاریخ نگارش این مقاله، نویسنده صاحب ارز دیجیتال نیست.

استراتژی های مناسب می تواند به کاهش مالیات بر سرمایه گذاری کمک کند

به دنبال راهی برای به حداکثر رساندن درآمد بازنشستگی خود هستید؟ یک رویکرد سرمایه گذاری متمرکز بر مالیات می تواند کمک کند. با یک برنامه سفارشی شده برای نیازهای خاص شما، Vanguard Personal Advisor Services می تواند به کاهش مالیات شما کمک کند. و بدون کمیسیون و هیچ انگیزه مالی، می توانید با هزینه کم به خدمات شخصی دسترسی پیدا کنید. درباره کاهش مالیات های سرمایه گذاری بیشتر بیاموزید و ببینید که خدمات مشاور شخصی پیشتاز چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.

مقررات بیت کوین

شایعات در مورد مقررات روی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت تأثیر می گذارد، اما اهمیت تأثیرات آن هنوز در حال تجزیه و تحلیل و بحث است.

دیدگاه‌های آژانس دولتی در مورد ارز دیجیتال نیز می‌تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، خدمات درآمد داخلی (IRS) بیت کوین را یک ارز مجازی قابل تبدیل می داند زیرا می توانید آن را به پول نقد تبدیل کنید. IRS همچنین اگر بیت کوین به عنوان ابزار سرمایه گذاری استفاده شود، یک دارایی سرمایه ای در نظر می گیرد. علاوه بر این، اگر بیت کوین استخراج می کنید، باید آن را به عنوان درآمد بر اساس ارزش بازار سکه در تاریخ دریافت آن گزارش دهید.

دولت و بانک مرکزی چین در سال 2021 اعلام کردند که تمامی معاملات یا تسهیلات ارزهای دیجیتال غیرقانونی است.

استخراج بیت کوین پس از جلسه کمیته ثبات مالی و توسعه شورای دولتی در ماه مه، که منجر به تعطیلی گسترده مزارع استخراج ارزهای دیجیتال در کشور شد، سرکوب شد. شایعات تلاش برای پایان دادن به ماینینگ در این کشور قبلا باعث کاهش قیمت‌ها شده بود، اما پس از انتشار جلسه کمیته در ماه می، قیمت بیت‌کوین تا آگوست 2021 به حدود 29700 دلار کاهش یافت زیرا ماینرها برای جابه‌جایی تلاش کردند.

 

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.