۲۰۲۳ برای بازار رمزارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین سال سخت ۲۰۲۲ را پشت سر گذاشتند زیرا سرمایه آنان در طول سال به شدت کاهش یافت. داده‌ها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ بیش از ۶۰ درصد ارزش بیت‌کوین با از دست دادن ۲.۱ تریلیون دلار از بین رفته است.

به گزارش واقعیت مجازی به نقل از بیزنس، به دلیل اعتماد پایین جامعه بیت‌کوین و افراد بیگانه، ممکن است سال سخت‌تری در انتظار بازار کریپتو باشد.

در سال ۲۰۲۲، فروپاشی صرافی اف تی ایکس، پلتفرم معاملاتی کریپتو که اکنون ورشکسته شده است، بدترین عملکرد را برای کل بازار کریپتو داشت و ۲.۱ تریلیون دلار از کل بازار ارزهای دیجیتال خارج شده است.

کریپتو به‌عنوان یک دارایی بسیار بی‌ثبات در نظر گرفته می‌شود که در معرض نوسانات و سقوط قیمت غیرقابل پیش‌بینی است. به همین دلیل، کارشناسان مالی معمولا توصیه می‌کنند که بیشتر از چیزی که مایل به از دست دادن بالقوه آن هستید، روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنید.

داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که بیت‌کوین سال را با ۴۷۶۸۰.۹۳ دلار (۴۷.۶ میلیون دلار) در مقایسه با ۱۶۶۲۵.۶۹ دلار (۱۶.۶ میلیون دلار) در سال ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ آغاز کرد.

ضرر بیت‌کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال

بر اساس محاسبات، ارزش ۶ ارز رمزنگاری محبوب در سال ۲۰۲۲ (تا ۲۲ دسامبر) ترا منفی۱۰۰ درصد، سولانا منفی ۹۳ درصد، کاردانو منفی ۸۰ درصد، اتر منفی ۶۷ درصد، بیت‌کوین منفی ۶۳ درصد و دوج کوین منفی ۵۵ درصدکاهش یافته است.

فروپاشی صرافی اف تی ایکس، اعتماد سرمایه‌گذاران را از بین برده است زیرا اثرات موجی سقوط شرکت همچنان در سراسر صنعت کریپتو گسترش می‌یابد.

انتظار می‌رود که عدم قطعیت در بین سرمایه‌گذاران در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ ادامه یابد و می‌تواند بیشتر طول بکشد مگر اینکه اقدامات نظارتی برای محافظت از صندوق سرمایه‌گذاران اعمال شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۷۹۸.۷۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۰.۱۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۵ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷.۹۶ میلیارد دلار است که ۶.۴۰ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۳۰ میلیارد دلار است که ۷.۲۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۶.۱۸ میلیارد دلار است که ۹۰.۰۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.