Onesignature کیست؟ ماجرای امضا تراکنش 2009

در پایان نوامبر، یک فرد ناشناس تراکنشی را امضا کرد که مربوط به یک پاداش بلاک بسیار قدیمی است که در ۱۹ ژانویه ۲۰۰۹ استخراج شده بود و کاربر یک پیام و امضای تأیید شده مرتبط با پاداش را در انجمن bitcointalk.org منتشر کرد. این پیام به یک آدرس بیت کوین مرتبط با بلاک ۱۰۱۸ مرتبط بود، پاداش بلاکی که ۱۶ روز پس از راه‌اندازی شبکه ساتوشی ناکاموتو تعیین شد. پس از بررسی بیشتر، داده‌های onchain نشان می‌دهد که بلاک ۱۰۱۸ به تعداد زیادی پاداش بلاک که ظاهراً توسط هال فینی استخراج شده است، مرتبط است و بلاک امضا شده نیز به اولین تراکنش بیت کوین که از بلاک ۹ مشتق شده است، متصل است.

بلوک ۱۰۱۸ که توسط Onesignature در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲ امضا شد، با بیت کوین‌های استخراج شده هال فینی و اولین تراکنش بیت کوین مرتبط است.

در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲، یک حساب تازه ایجاد شده در انجمن bitcointalk.org به نام Onesignature جامعه کریپتو را شوکه کرد زمانی که فرد ناشناس پیامی مرتبط با بلاک ۱۰۱۸ را امضا کرد. پیام Onesignature حاوی یک آدرس BTC جدید بود که در سال ۲۰۲۲ ایجاد شد و شخص ناشناس نیز آدرس جدید را امضا کرد و وجود کاربر را نیز اثبات کرد.

پیام امضا شده، طبق ابزار تأیید Bitcoin.com و کیف پول Electrum، یک امضای معتبر است که به آدرس سال ۲۰۰۹ ۱NChf یا بلاک ۱۰۱۸ گره خورده است. بلاک ۱۰۱۸ و آدرس بیت کوین ۱NChf هر دو به اولین تراکنش بیت کوین مرتبط هستند که شاهد ارسال ۱۰ بیت کوین از ساتوشی ناکاموتو به هال فینی و تعداد زیادی بلاک بیت کوین مرتبط با فینی بود.

به عنوان مثال، در ۲۵ مارس ۲۰۱۴، اندی گرینبرگ روزنامه نگار داستانی درباره زندگی هال فینی و وابستگی‌هایش به بیت کوین منتشر کرد. در این مقاله، گرینبرگ گفت که به او اجازه داده شد ایمیل‌های ارسال شده به فینی از ناکاموتو را ببیند و جیسون فینی، پسر هال، کیف پول BTC پدرش را به گرینبرگ نشان داد که اولین تراکنش بیت کوین را نشان می‌داد.

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.