تحول شگفت انگیز در دنیای متاورس و انیمیشن با ردیاب «موکوپی»

این محصول 8 گرمی، «موکوپی» (Mocopi) نام دارد و از 6 بند ردیابی تشکیل شده است. این فناوری نوین همزمان روی مچ دست‌ها و پاها، سر و کمر بسته می‌شود و اجازه می‌دهد تا با تلفن همراه هوشمند و برنامه اختصاصی آن حرکات بدن را ردیابی و تقلید کند. به این ترتیب می‌توان با آن برای برنامه‌های متاورس مانند VRCHAT با آواتارها ویدیو ساخت و در لحظه اجرا کرد.

به گزارش واقعیت مجازی، کاربر می‌تواند از آواتارها در داخل اپلیکیشن‌های متنوع حوزه‌ متاورس که روی گوشی‌های اندرویدی سونی و آیفون‌های اپل در دسترس هستند، استفاده کند.
این محصول حتی امکان ارائه SKD (توسعه کیت نرم افزار) را به کاربر می‌دهد تا داده‌های حرکتی را به برنامه‌های انیمیشن سه بعدی وارد کند. داده‌های حرکتی را برای فعالیت‌هایی مانند ردیابی تمام بدن گسترش می‌دهد و در نتیجه توسعه خدمات جدید را در زمینه‌هایی مانند لاغری و تناسب اندام تسهیل می‌کند.تولید ویدیو معمولاً به تجهیزات زیادی مانند اپراتورهای اختصاصی نیاز دارد اما با این ردیاب و با استفاده از الگوریتم اختصاصی، حرکت بدن کاربر بوسیله حسگرهای حساس، بسیار دقیق اندازه‌گیری و بازسازی می‌شود و با این امکان سازندگان انیمیشن دیگر نیازی به محدودیت‌های زمانی و مکانی ندارند.
این شرکت در آینده‌ای نزدیک مدل جدید هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن «وی‌آر» را نیز روانه‌ بازار خواهد کرد. کیت جدید Mocopi در کنار پلی‌استیشن وی‌‌آر، نوعی اکوسیستم واقعیت مجازی برای سونی می‌سازد.حضور در متاورس تصمیم قابل‌ تأملی است؛ درحالی‌که عمدتاً نگاه مثبتی به متاورس وجود ندارد، تحلیلگران می‌گویند متاورس دیر یا زود جایگزین اینترنت فعلی می‌شود.
کیت Mocopi که ۳۶۰ دلار قیمت دارد، در ژانویه سال ۲۰۲۳ رونمایی و روانه‌ بازار ژاپن خواهد شد.

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.