راهنمای خرید NFT از سایت اوپن سی

احتمالا بدانید که NFT مخفف عبارت  None Fungible Token(توکن غیرمثلی) است. در این دسته از دارایی‌های دیجیتال، به واسطه استفاده‌ از‌‌ ‌تکنولوژی بلاک‌ چین ‌و رمزنگاری‌ها، هر دارایی اعم از نقاشی،‌ قطعه‌ موسیقی و… منحصر به فرد است. این قانون همه‌جا صادق است که: کمبود هرچیزی، باعث افزایش تقاضا و افزایش تقاضا باعث افزایش ارزش آن دارایی میشود.

یک بیت کوین با یک بیت کوین دیگر هیچ فرقی ندارد همان‌طور که یک اسکناس ۱۰۰۰ تومانی با اسکناس ۱۰۰۰ تومانی دیگر یکی است. ولی ان اف تی‌ها این طور نیستند و بدون همتا هستند. یک توکن NFT می‌تواند نشان دهنده یک تابلوی نقاشی باشد و دیگری، یک قطعه موسیقی یا یک اکسی پرنده!

مشخصات هر NFT در قرارداد هوشمند آن ذکر شده است و تمام ویژگی‌های دارایی در آن وجود دارد.

بسیاری از افراد،‌ رمزارزها و NFT ها را هم ارز یکدیگر قرار می‌دهند و تاحدودی می‌توان این را تایید کرد. چرا که ما‌‌نند‌ ‌ارزها‌ی دیجیتال‌، بسترهای متنوعی برای‌ خرید و فروش آن‌ها وجود دارد. اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدای مطلب‌ از پلتفرم‌ محبوب‌ و‌ موفق‌ OpenSea.io نام بردیم.

Opensea در سال 2017 توسط Devin Finzer و Alex Atallah تاسیس شد. اوپن سی اولین و بزرگ‌ترین بازار  Peer-to-Peer(بدون واسطه) برای دارایی‌های کریپتویی چون‌ NFT است. این محصولات‌ شامل دارایی‌های کلکسیونی، دستاورد‌های بازی‌ های‌ بلاک‌ چینی و سایر کالاهای دیجیتالی ارزشمند هستند. این پلتفرم‌ ر‌و‌ی‌ تکنولوژی بلاک‌ چین‌ استقرار یافته است؛ به همین دلیل، پشتوانه محکمی را همراه خود دارد. همین امر، موجب‌ ‌غیرمتمرکز سازی بییشتر، افزایش امنیت شبکه و سهولت انتقال‌ها خواهد شد. در OpenSea، هر فردی می‌تواند این دارایی‌های ‌دیجیتال را با استفاده از قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) خریداری کند یا به فروش برساند. برای آشنایی بیشتر با محیط این سایت، در ادامه مطلب، باهم تصاویری را از آن خواهیم داد.

ا انتخاب گزینه Explore، میتوانید وارد دنیای بی‌کران این سایت دوست داشتنی شوید و هرچه بیشتر با NFTهای محبوب انس بگیرید. معروف‌ترین و محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT در این سایت قابل دسترسی هستند. نمونه‌های شاخصی از این مجموعه‌ها عبارت‌اند از: BoredApe YachtClub،Cryptopunks و سری NFT های اختصاصی اکوسیستم سندباکس که از نامداران عصر متاورس به حساب میآید.

نمونه هایی از NFTهای به فروش گذاشته شده که به کالکشن BoredApe YachtClub تعلق دارند.

راهنمای خرید NFT از سایت اوپن سی

ابتدا روی علامت کیف پول کلیک میکنیم و پس از نمایان شدن منوی اتصال به کیف پول، میتوانیم wallet دلخواهمان را به سایت متصل کنیم. (متامسک metamask در این سایت بیش از هر کیف پول دیگری مورد استفاده قرار گرفته است.) میتوانید از کیف پول متامسک برای واریز و برداشت اتر (ETH) و ذخیره NFT ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.